This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit. quis bibendum auci elit.
+ 01145928421 [email protected]

Kokį formatą rinktis?

Mūsų patirtys, patarimai, įžvalgos

KOMANDOS FORMAVIMO NAUDA

Kokį formatą rinktis?

Viskas susideda iš detalių. Jos gali būti esminės, kuriant įmonės renginio formatą, norint palengvinti komandos formavimosi procesą ir sustiprinti kolektyvą. Pradedant užsiėmimų ir veiklų pasirinkimu ir intensyvumu, komandų sudarymo principu ir baigiant apdovanojimais.

Per savo patirtį sulaukiame nemažai klausimų, kurių keli:

„Jei kolektyvo didžioji dalis – intravertai, ar reikėtų rinktis mažiau aktyvias veiklas?“

Į tai atsižvelgti tikrai reikėtų. Tačiau galutinis atsakymas priklausys nuo jūsų. Mes rekomenduojame neapsiriboti vien pasyviomis veiklomis. Pasitarus su organizatoriais galima labai sklandžiai pamaišyti veiklas ir pramogas pagal jų aktyvumą arba palikti galimybę laisvai rinktis patiems kolektyvo nariams kuo jie norėtų užsiimti, tai pat yra veiklų, kuriose ir ekstravertai ir intravertai turės galimybę pasireikšti pagal save ir nesijaus nejaukiai.

„Ar tikrai kolektyvo stiprinimui geriau rinktis aktyvias pramogas? Praėjusiais metais kolegos jomis nesusidomėjo, todėl šiemet nenorime rizikuoti.“ 

Tokie atvejai gali nutikti tuomet, kai pramogos organizuojamos  netinkamai išanalizavus patį kolektyvą ir jo lūkesčius. Verta komandos formavimo veiklą rinktis atsižvelgiant į veiksnius, kurie leistų kiekvienam komandoje esančiam kolegai lygiavertiškai įsitraukti su galimybe pasirinkti dalyvauti įsitraukiant mažiau, tačiau bet kuriuo atveju prisidėti kartu su komanda įveikiant užduotis.

Komandas suskirstyti atsitiktine tvarka ar patikėti visiems laisva forma registruotis iš anksto? O gal suskirstyti iš anksto?

Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo esamo jūsų kolegų tarpusavio ryšio bei apskritai renginiui keliamo tikslo. Jeigu jūsų kolegos senai nesimatė (tai itin dažnai pasitaikanti situacija šiuo laikotarpiu), rekomenduojame komandas skirstyti atsitiktine tvarka. Tuo tarpu, jeigu įmonė dirba tam tikrais padaliniais/skyriais, kurie bendrauja tik viduje, tuomet galite pagalvoti apie išankstinį komandų paskirstymą, jas suformuojant taip, kad darbuotojai pasimaišytų tarp skyrių. Taip suformavus komandų sudėtis, darbuotojai turės progą geriau pažinti kolegas, su kuriais įprastinėje darbinėje aplinkoje rečiau arba apskritai nesusitinka.

Koks apdovanojimų formatas yra tinkamiausias?

Rinkti tik geriausiai veiklose pasirodžiusią komandą ar nugalėtojai gali būti visi? O galbūt apdovanoti ir geriausiai pasirodžiusius komandos narius? 

Visi variantai yra tinkami, tačiau geriausia galvoti apie apdovanojimus lygiagrečiai su komandinio formavimo renginio tikslu ir galvojant apie kolegų azartiškumą. Apdovanojimas glaudžiai siejamas su tikslu, ko norima pasiekti tokio tipo renginio metu. Jeigu apdovanojami visi dalyvavę, galima tai sujungti su organizacijos vertybių ir tikslų akcentavimu ir išgryninimu. Toks prizas gali būti bendras visam kolektyvui. Jeigu apdovanojamos komandos geriausiai pasirodžiusios viso renginio metu, taip didinamas azartiškumas ir draugiška konkurencija.  Tai gali būti puikus faktorius didesniam kiekvieno įsitraukimui, siekiant geriausio rezultato. Išskiriant iš komandos geriausiai pasirodžiusius kolegas, skatinamas azartiškumas ir renginiui suskirstytų komandų viduje. Apdovanojimas gali būti ir simboliškas, tačiau tai suteikia galimybę visai įmonei dar kartą sustiprinti vertybes ir motyvuoti kolegas dirbti vieno bendro tikslo link. 

Visų elementų pasirinkimas yra orientuotas į renginio tikslą. Tikslai gali būti labai įvairūs, galbūt tiesiog gerai praleisti laiką kartu, o gal laiką kartu praleisti su tam tikru tikslu, pvz.: neformalioje aplinkoje, per komandinius žaidimus, propaguojant įmonės vertybes, kurios yra svarbios visai organizacijai.

Mūsų blog'as

PATARIMAI. NAUDOS. PATIRTYS

Naujokų įtraukimas

Galvos skausmas ar džiaugsmas?

Vieni adaptacijos laikotarpį pereina greičiau, kitiems sekasi sunkiau. Kiekvienas galime padėti naujam kolegai greičiau integruotis…

Pasitikėjimo stiprinimas

Ką su kolegomis veiksime šiais metais? Tą patį kaip ir praėjusiais?
Labai dažnai bijoma komandos formavimui pasirinkti pramogas, kurios dar nėra išbandytos…

Norite sustiprinti savo komandą?

Geriausios idėjos generuojasi bendraujant. Pasikalbėkime dabar!

    Mūsų klientai​

    Puikūs atsiliepimai - didžiausias mūsų įvertinimas!

    Atsiliepimai

    Puikūs atsiliepimai - didžiausias mūsų įvertinimas!